Вітаміни

Прості правила прийому комплексів вітамінів

Комплекси вітамінних добавок - це шлях до здоров'я і довголіття

Вітаміни і мікроелементи – будівельні матеріали людського організму, що забезпечують здорову роботу тіла. Дієтичні добавки підтримують обмін речовин, стимулюють оновлення клітин і сприятливо діють на нервову систему. Щоденну дозу корисних речовин людина отримує при коректному прийомі вітамін, які призначає терапевт, а також збалансовано харчуючись. Як же правильно приймати комплекси вітамінних добавок та не помилитися у виборі? Існує кілька простих правил, які розглянемо в статті.

Що таке вітаміни?

До того, як почати прийом добавок, слід розібратися, що ж це таке. Вітаміни – речовини, без яких не може обійтися організм. Для нормального функціонування біологічних процесів в тілі людини необхідно 13 видів вітамінів. Повноцінне отримання набору корисних речовин сприяє здоровому росту, загоєнню тканин, нормалізації ваги, сну, настрою, апетиту, імунітету і статевій функції. Проте варто пам’ятати, що ці добавки не замінять повноцінний раціон і не є лікарськими засобами, якими можна вилікувати хворобу.

Кому необхідні вітаміни?

прийом комплексів вітамінівНестача вітамінів впливає на зовнішність і красу – це призводить до втрати блиску волосся, слабких нігтів і проблем з зубами. Тривалий авітаміноз викликає стомлюваність, зниження працездатності і збій імунітету.

Причини, по яким показаний прийом комплексів вітамінів:

 • тривалі і суворі дієти
 • вживання кави і жирної їжі
 • куріння
 • хвороби травної системи
 • алергії
 • прийом гормональних контрацептивів
 • вегетаріанство та дотримання посту
 • сезонний авітаміноз

Визначити проблему, призначити відповідні дієтичні добавки, період прийому і курс допоможе лікар, до якого варто звернутися за порадою.

Правила прийому вітамінних комплексів

Вітамінні добавки поділяються на два основних види: розчинні у воді і засвоювані в жирах. Речовини, що засвоюються з водою, не накопичуються в організмі і не викликають передозувань. На відміну від першого виду, вітамінні добавки, що розчиняються в жирах, слід приймати з обережністю. Вітаміни, що містять велику кількість таких речовин, при передозуванні можуть спровокувати судоми, токсикоз, блювоту і головний біль. Тому до прийому вітамін варто ставитися серйозно і не вживати речовини безконтрольно.

Як приймати комплекси вітамінів:

 1. Приймайте вітаміни з ранку
 2. дотримуйтесь рекомендацій, зазначені на упаковці
 3. Вживайте капсули цілком
 4. Робіть перерви між курсами прийому
 5. Чергуйте різні види вітамінних комплексів

1.Ранок – найкращий час для прийому комплексу вітамінів, так як організм людини налаштовується на активність протягом дня. Саме в ранковий час вітамінні добавки засвоюються швидше, доставляючи тілу необхідні речовини для працездатності.

2. Перш ніж почати курс прийому, дієтичних добавок, варто ознайомитися з рекомендаціями, які вказані на упаковці або вкладиші. Вітамінні добавки різноманітні – один вид приймається до їжі, інший – під час прийому їжі або після. Велика частина вітамінів приймається разом з їжею, проте кава, молоко або лимонад, якими запивають капсули, знижують засвоюваність. Такий прийом добавок не принесе ніякої користі.

3. Терапевти і дієтологи рекомендують приймати вітаміни цілком. Розжовувати таблетки або капсули з добавками немає необхідності. Людям з хворим шлунком і гастритом варто відмовитися від шипучих вітамінів.

4. Якісні комплекси вітамінів приймають курсами, між якими слід робити паузу в 2 або 3 тижні. Навіть прописані лікарем дієтичні добавки для лікування авітамінозу не приймають постійно.

5. Якщо необхідний прийом дієтичних добавок в кілька курсів, бажано чергувати різні види комплексів. Деякі вітаміни можуть вступити в конфлікт з іншим видом добавок, що негативно відіб’ється на здоров’ї.

Вивчивши корисну інформацію і запам’ятавши правила прийому вітамінів, можна приступити до вибору відповідних дієтичних добавок. На нашому сайті є великий вибір вітамінних комплексів з докладним описом складу і рекомендація з прийому.

0/5 (0 Reviews)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *