Парфуми

Духи і їх ноти – що це таке?

Ноти у парфумів бувають трьох типів...

З давніх часів до пахощів ставилися з повагою, вважаючи аромат божественним даром. Шамани і жерці храмів палили пахучі суміші з ладану, кедра, мірри і смол – так з’явилося слово «парфум», що означає «через дим». Пізніше майстри винайшли інші способи виготовлення ароматних есенцій шляхом збору екстрактів рослин і квітів. Сьогодні жодна людина не уявляє повсякденне життя без парфумерії. Ароматна композиція дозволяє прикрасити образ, підкреслити достоїнства характеру і посилити привабливість. З великої різноманітності ідеальний парфум людина вибирає, керуючись інтуїцією і смаком. Кожна ароматна композиція володіє палітрою відтінків або нотною гамою, схожою на музичну. Які ж бувають ноти духів?

Види парфумерних нот

ноти парфюмів

Аромат парфумів складається з трьох основних нот, які поєднуються, утворюючи оригінальний характер парфуму:

  • Верхні або початкові ноти
  • Середні ноти серця
  • Базові або шлейфові

Початкові ноти

Початкові ноти духів – це перше враження від запаху, вступні акорди. Тривалість впливу верхніх нот зазвичай триває не більше 10 хвилин, дозволяючи легким складовим аромату випаруватися. В якості перших нот композиції парфумери використовують цитрусові аромати: мандариновий, лимонний, апельсиновий, грейпфрутовий і лаймовий. До них додають ефірні масла лаванди, бергамоту, шавлії, розмарину, рожевого дерева, чебрецю, естрагону і коріандру, наділяючи перше враження східним чарівністю. Іноді в перших акордах парфуму відчуваються легкі ноти різних ягід. Квіткові відтінки сподобаються мрійливим, життєрадісним і творчим молодим людям. Тим, хто віддає перевагу свіжім ароматам, варто прислухатися до початкового звучання парфюма.

Ноти серця

Дорогі брендові парфумерні композиції і аналоги парфумів до середини сприйняття розкриваються нотами серця – проявляються основні відтінки аромату. Це найбільш стійкі, але м’які ноти, що звучать через деякий час після випаровування початкового запаху. Саме по серцевих акордах оцінюють парфумерну композицію духів. Центральними нотами вважається квіткова, фруктова і деревна гами: іланг-іланг, жасмин, нероль, троянда, вербена, герань, а також прянощі – мускатний горіх, коріандр. Зрілі східні і солодкі відтінки підійдуть шанувальникам стійкою зимової композиції – такий аромат воліють ділові, спокійні і цілеспрямовані особистості.

Базові ноти

Базові або кінцеві ноти парфуму називають шлейфовими – останнє звучання аромату зберігається до 10 годин після нанесення. Для створення такого тривалого ефекту в композицію елітного парфуму і копії духів включають труднолетучие складові, здатні продовжити враження від аромату. Ветивер, ваніль, шавлія, пачулі, дубовий мох, кедр, сандал, мускус і амбра – надають чуттєвість парфумерної композиції в завершенні сприйняття. Запах шкіри і тютюну, часто присутнє в кінцевих акордах парфуму, допоможуть замаскувати тютюновий запах від куріння. Змішуючись, аромат надає власникові духів особливий шарм.

Композиція парфуму, що втратила одну з нот, які складають ієрархію аромату, позбудеться унікального характеру. Гармонійне поєднання кожного з рівнів сприйняття створює неповторний образ ароматної есенції.

5/5 (1 Review)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *